+48 22 59 00 730

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych

AZS MANS znowu górą

14 kwietnia 2023 roku w hali LA Warszawskiego AWF odbyły się finałowe rozgrywki Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w siatkówce mężczyzn, w których siatkarze MANS w Warszawie zdobyli złoty medal.

AZS MANS okazał się lepszy, wygrywając decydujący pojedynek 3:1 z AWF w meczu pełnym zwrotów akcji.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, z obydwoma drużynami popełniającymi niewielką liczbę błędów.

Ostatecznie siatkarze MANS wygrali set po grze na przewagi 26:24. W drugiej partii poszli za ciosem i pokonali AWF 25:19. Trzecia odsłona była pełna emocji, mimo że w pewnym momencie AWF miał przewagę ponad dziesięciu punktów (18:7). Jednak MANS zdołał dogonić rywali. W grze na przewagi AWF okazał się lepszy, wygrywając set 35:33. Czwarty set był już ostatnim w meczu, AZS MANS przejął inicjatywę i wygrał 25:22, co pozwoliło im zdobyć złoty medal.

Ten finałowy mecz był ważnym sprawdzianem przed półfinałami Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn.

AZS MANS udowodnił, że jest drużyną, na którą trzeba uważać, a zwycięstwo na parkiecie AWF-u dało im pewność siebie i motywację przed kolejnymi wyzwaniami.