Posiada stopień doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia, specjalność konsumpcja, uzyskany w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH w Warszawie, gdzie również ukończył podyplomowe studium doskonalenia pedagogicznego.
Dzienne studnia magisterskie na kierunku Zarządzanie ukończył w Instytucie Zarządzania i Marketingu Politechniki Białostockiej.
Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął na stanowisku adiunkta na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne w zakresie prowadzenia wykładów i ćwiczeń z przedmiotów: podstawy statystyki, statystyka, statystyka opisowa, statystyka matematyczna, statystyka i demografia oraz ekonometria. Prowadził również warsztaty dla uczniów szkół średnich z wykorzystaniem komputerowego programu STATISTICA PL. Pełnił również funkcję promotora i recenzenta prac dyplomowych.
Jego zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół zastosowania metod ilościowych w badaniach konsumpcji, teorii konsumpcji, poziomu i jakości życia, statystyki społecznej, wielowymiarowej analizy zjawisk, statystyki, ekonometrii, zastosowania metod wielowymiarowej analizy zjawisk oraz metod ekonometrycznych do oceny i prognozowania rozwoju transportu na terenie Polski i Unii Europejskiej.
Posiada również doświadczenie w pracy w zespołach badawczych, czego wynikiem jest współautorstwo publikacji naukowych, w tym jednej z listy filadelfijskiej. Ponadto, trzykrotnie pełnił rolę sekretarza i raz członka wydziałowych komisji rekrutacyjnych. Obecnie pełni funkcję sekretarza redakcji czasopisma Zarządzanie. Teoria i Praktyka, wydawanego przez Wyższą Szkołę Menedżerską w Warszawie, oraz jest jednym z redaktorów statystycznych czasopisma naukowego Progress in Health Sciences, wydawanego przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.