Studia kryminologiczne pozwalają studentowi na uzyskanie wiedzy z zakresu psychologii przestępstw, mechanizmów psychologicznych ofiar, metodologii zwalczania i zapobiegania przestępczości, a także z zakresu odkrywania i badania motywów dokonywania przestępstw. Absolwent kończąc studia na tym kierunku sprawnie porusza się w obszarze źródeł prawa w szczególności prawa i postępowania karnego. Umie stosować metody i narzędzia właściwe dla pracy kryminologa.
Kryminologia zajmuje się badaniem przestępstw w ujęciu całościowym. Studia kryminologiczne na naszej uczelni otwierają szereg perspektyw zawodowych. Absolwenci mogą podjąć pracę w organach przeciwdziałania zjawisku przestępczości, jak i instytucjach zajmujących się ofiarami przestępstw. Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie znajduje się w wąskim gronie uczelni wyższych, które oferują kierunek Kryminologia. Poniżej zaprezentowaliśmy potencjalne ścieżki rozwoju po studiach. Oczywiście jest to tylko ułamek możliwości, jakie otwiera studiowanie!
Zatrudnienie w instytucjach ochrony prawa
Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna, Służba Celno-Skarbowa
Zatrudnienie w służbach specjalnych (ABW, CBA) i innych sektorach bezpieczeństwa publicznego
Prywatny sektor ochrony osób i mienia
Firmy detektywistyczne
Jednostki zarządzania kryzysowego
Prokuratura i sądy
Doradztwo w zakresie bezpieczeństwa i prewencji przestępczości
Czas trwania: 6 semestrów
Tryb: stacjonarny, niestacjonarny
Uzyskany tytuł: licencjat
Czas trwania: 4 semestry
Tryb: stacjonarny, niestacjonarny
Uzyskany tytuł: magister
1. Rekrutacja online
W systemie IRK kandydat musi założyć konto. Zalogować się na swoje konto i wypełnić wszystkie wymagane zakładki aż do zakładki wydruki. Wydrukować podanie o przyjęcie (kwestionariusz osobowy), formularz uzupełniający dane osobowe, formularz RODO oraz formularz wyboru programu promocji i oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem promocji (jeśli jest promocja, która interesuje kandydata). Podpisać wszystkie dokumenty w wymaganych miejscach.
2. Dostarczenie dokumentów
– wyniki rekrutacji kandydaci poznają po zakończeniu rekrutacji
Wszystkie wydrukowane i podpisane dokumenty oraz oryginały wszystkich wymaganych dokumentów (świadectw, dyplomów, zdjęcie itp.) wraz z kopiami należy dostarczyć osobiście do działu rekrutacji po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę.
Przyjmujemy tylko komplet dokumentów.
Dział rekrutacji po otrzymaniu kompletu dokumentów i weryfikacji ich, zmieni w systemie IRK status z KANDYDATA na ZAKWALIFIKOWANY
Informacja dotycząca terminów rozmów kwalifikacyjnych zostanie wysłana na konta w systemie rekrutacyjnym IRK oraz na adresy mailowe podane podczas rekrutacji online.
Kandydatom ze statusem „przyjęty” na konto w systemie rekrutacyjnym IRK oraz na adres mailowy podany podczas rekrutacji online, wpłyną informacje dotyczące terminu rozpoczęcia zajęć oraz numer grupy do jakiej student przynależy.
OSOBY DOKONUJĄCE WPŁAT PROSZONE SĄ O WPISYWANIE *NAZWISKA I IMIENIA* KANDYDATA NA STUDIA W PRZELEWACH CELEM UNIKNIĘCIA POMYŁEK I USPRAWNIENIA SYSTEMU KSIĘGOWANIA
Przed złożeniem dokumentów w Dziale Rekrutacji należy wnieść opłatę wpisową na konto uczelni MANS w Warszawie. Numer konta generuje się w systemie IRK.