zarządzanie i marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, kapitał ludzki w przedsiębiorstwach
Działalność
Kierownik projektów badawczych, zajmujących się działalnością badawczo-rozwojową przedsiębiorstw (2014-2020).
Członek grupy projektowej „Nowe kwalifikacje i umiejętności w obszarze zarządzania” oraz „Student z certyfikatem”.
Opiekun naukowy koła Mistrzowie Zarządzania oraz Akademii Kompetencji Menedżerskich WSM.
Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal Brązowy za Długoletnią Służbę, Nagrodę Rektora WSM.
Recenzentka artykułów z zakresu zarządzania, ekonomii oraz marketingu.
Wybrane publikacje
M. Kacprzak, A. Król, Kluczowe problemy i wyzwania w zakresie zarządzania zasobem ludzkim w czasie pandemii, [w:] Gospodarka i społeczeństwo. Wyzwania i perspektywy, Z. Dworzecki (red.),Oficyna Wydawnicza Aspra-JR, Warszawa 2021, s. 291-306.
A. Król, Zarządzanie kapitałem ludzkim a rozwój technologii informacyjnych – kluczowe trendy i wyzwania, [w:] Kapitał ludzki kreatorem sukcesu współczesnych organizacji, M. Kacprzak, A. Król (red.), Wydawnictwo WSM, Warszawa 2018, s. 89-100.
A. Król, J. Mizielińska, J. Struzik, Różnym głosem Rodziny z wyboru w Polsce, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2017.
A. Król, Koncepcje zarządzania kapitałem ludzkim w aspekcie procesu globalizacji i kształtowania kultury organizacji, „Zarządzanie. Teoria i Praktyka”, nr. 4, t. 18, 2016.
M. Kacprzak, A. Król, Kapitał ludzki na rynku pracy, „Turystyka i Rozwój Regionalny”, nr 4. 2015, 33-44.
A. Kacprzak, A. Król, Strategiczne kompetencje kadry menedżerskiej a rynek pracy, „Zarządzanie. Teoria i praktyka”, nr 2, t.10, 2014.
A. Kacprzak, A. Król, Strategiczne kompetencje kadry menedżerskiej a rynek pracy, „Zarządzanie. Teoria i praktyka”, nr 2, t.10, 2014.
M. Kacprzak, A. Król, I. Wielewska, Human Capital on the European Labour Market, „Zeszyty Naukowe SGGW”, tom 17(XXXII), z. 4, 2014, s. 143-150.
Dyżury
dyżury na MS Teams: wtorki 17:00-18:00
dyżury stacjonarne: środy 09:30 – 10:30 F315
Tryb ten umożliwia osobom cierpiącym na epilepsję bezpieczne korzystanie z serwisu poprzez wyeliminowanie ryzyka napadów padaczkowych wynikających z migających lub mrugających animacji oraz ryzykownych kombinacji kolorystycznych.
Tryb dla niedowidzących
Poprawia wygląd strony internetowej
Ten tryb dostosowuje stronę internetową do wygody użytkowników z wadami wzroku, takimi jak pogarszający się wzrok, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
Tryb niepełnosprawności poznawczej
Pomaga skupić się na określonej treści
Ten tryb zapewnia różne opcje wspomagające, aby pomóc użytkownikom z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak dysleksja, autyzm, CVA i inne, w łatwiejszym skupieniu się na podstawowych elementach witryny.
Tryb przyjazny ADHD
Zmniejsza rozproszenie uwagi i poprawia koncentrację
Ten tryb pomaga użytkownikom z ADHD i zaburzeniami neurorozwojowymi w łatwiejszym czytaniu, przeglądaniu i skupianiu się na głównych elementach witryny, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu czynników rozpraszających.
Tryb ślepoty
Umożliwia korzystanie z witryny za pomocą czytnika ekranu
Ten tryb konfiguruje stronę internetową tak, aby była kompatybilna z czytnikami ekranu, takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranu to oprogramowanie dla niewidomych użytkowników, które jest instalowane na komputerze i smartfonie, a strony internetowe muszą być z nim kompatybilne.