Studia kryminologiczne pozwalają studentowi na uzyskanie wiedzy i z zakresu psychologii przestępstw, mechanizmów psychologicznych ofiar, psychologicznych podstawach funkcjonowania człowieka, metodologii zwalczania i zapobiegania przestępczości, analizy przestępstw i zjawisk dewiacyjnych, a także z zakresu odkrywania i badania motywów dokonywania przestępstw. Absolwent kończąc studia magisterskie na tym kierunku sprawnie porusza się w obszarze źródeł prawa, w szczególności prawa i postępowania karnego. Umie stosować metody i narzędzia właściwe dla pracy kryminologa, a także posiada praktyczne umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów teoretycznych.
Kryminologia zajmuje się badaniem przestępstw w ujęciu całościowym. Studia kryminologiczne na naszej uczelni otwierają szereg perspektyw zawodowych. Absolwenci mogą podjąć pracę w organizacjach zajmujących się przeciwdziałania zjawisku przestępczości, jak i instytucjach zajmujących się ofiarami przestępstw. Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie znajduje się w wąskim gronie uczelni wyższych, które oferują kierunek Kryminologia. Poniżej zaprezentowaliśmy potencjalne ścieżki rozwoju po studiach. Oczywiście jest to tylko ułamek możliwości, jakie otwiera studiowanie!
Osoby, które zdecydują się na studiowanie zakresu kryminologii, mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w laboratoriach kryminalistycznych, instytucjach zajmujących się funkcjonowaniem instytucji publicznych, czy też w jednostkach analizujących obszarze zainteresowania kryminologii. Możliwości rozwoju są naprawdę szerokie, a zdobyta wiedza przydatna w wielu sektorach.
Zatrudnienie w instytucjach ochrony prawa
Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna, Służba Celno-Skarbowa
Zatrudnienie w służbach specjalnych (ABW, CBA) i innych sektorach bezpieczeństwa publicznego
Prywatny sektor ochrony osób i mienia
Firmy detektywistyczne
Jednostki zarządzania kryzysowego
Prokuratura i sądy
Doradztwo w zakresie bezpieczeństwa i prewencji przestępczości
Czas trwania: 6 semestrów
Tryb: stacjonarny, niestacjonarny
Uzyskany tytuł: licencjat
Czas trwania: 4 semestry
Tryb: stacjonarny, niestacjonarny
Uzyskany tytuł: magister
1. Rekrutacja online
W systemie IRK kandydat musi założyć konto. Zalogować się na swoje konto i wypełnić wszystkie wymagane zakładki aż do zakładki wydruki. Wydrukować podanie o przyjęcie (kwestionariusz osobowy), formularz uzupełniający dane osobowe, formularz RODO oraz formularz wyboru programu promocji i oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem promocji (jeśli jest promocja, która interesuje kandydata). Podpisać wszystkie dokumenty w wymaganych miejscach.
2. Dostarczenie dokumentów
– wyniki rekrutacji kandydaci poznają po zakończeniu rekrutacji
Wszystkie wydrukowane i podpisane dokumenty oraz oryginały wszystkich wymaganych dokumentów (świadectw, dyplomów, zdjęcie itp.) wraz z kopiami należy dostarczyć osobiście do działu rekrutacji po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę.
Przyjmujemy tylko komplet dokumentów.
Dział rekrutacji po otrzymaniu kompletu dokumentów i weryfikacji ich, zmieni w systemie IRK status z KANDYDATA na ZAKWALIFIKOWANY
Informacja dotycząca terminów rozmów kwalifikacyjnych zostanie wysłana na konta w systemie rekrutacyjnym IRK oraz na adresy mailowe podane podczas rekrutacji online.
Kandydatom ze statusem „przyjęty” na konto w systemie rekrutacyjnym IRK oraz na adres mailowy podany podczas rekrutacji online, wpłyną informacje dotyczące terminu rozpoczęcia zajęć oraz numer grupy do jakiej student przynależy.
OSOBY DOKONUJĄCE WPŁAT PROSZONE SĄ O WPISYWANIE *NAZWISKA I IMIENIA* KANDYDATA NA STUDIA W PRZELEWACH CELEM UNIKNIĘCIA POMYŁEK I USPRAWNIENIA SYSTEMU KSIĘGOWANIA
Przed złożeniem dokumentów w Dziale Rekrutacji należy wnieść opłatę wpisową na konto uczelni MANS w Warszawie. Numer konta generuje się w systemie IRK.