Kto, gdzie i na jakich zasadach może wyjechać
Zasady wyjazdów nauczycieli akademickich Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie w celach dydaktycznych w ramach Programu Erasmus + w roku akademickim 2022/2023 – wyjazdy typu STA
Wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w ramach programu Erasmus+ STA mogą odbywać się wyłącznie do zagranicznych uczelni partnerskich posiadających ważną Kartę ECHE (Erasmus Charter for Higher Education 2021-2027), z którymi MANS w Warszawie podpisał stosowne umowy, z uwzględnieniem uzgodnionych w tych umowach miejsc oraz dyscyplin naukowych.
Wyjechać mogą nauczyciele akademiccy będący pracownikami MANS. Podstawą zatrudnienia może być umowa o pracę lub inna umowa cywilno-prawna.
Wyjazdy są realizowane w miarę napływu zgłoszeń i dostępności środków.
Kwalifikację prowadzi Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Rektora.
Formularz aplikacyjny dla pracowników naukowych
Formularz aplikacyjny dla pracowników administracyjnych
- Podstawą kwalifikacji nauczyciela akademickiego na wyjazd w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych jest „Indywidualny Program Nauczania” uzgodniony pomiędzy stronami przed wyjazdem nauczyciela akademickiego do uczelni partnerskiej przedstawiający cele, zawartość i oczekiwane rezultaty planowanych zajęć.
- Chęć wyjazdu wraz z „Indywidualnym programem nauczania” należy zgłosić do Uczelnianego Koordynatora ds. Programu Erasmus+ mgr Magdaleny Sudenis, pok F 112.
- Zgłoszenia złożone przez zainteresowanych nauczycieli akademickich rozpatrywane są na bieżąco.
- Przy wyborze kandydata bierze się pod uwagę „Indywidualny Program Nauczania”, jak również doświadczenie zawodowe i kompetencje językowe kandydata.
- W przypadku ubiegania się o wyjazd przez nauczycieli akademickich spełniających identyczne kryteria jakościowe pierwszeństwo będą miały osoby wyjeżdżające po raz pierwszy.
- Aplikujący nauczyciele akademiccy zostaną indywidualnie poinformowani o decyzjach Komisji Kwalifikacyjnej.
- Od decyzji Komisji Kwalifikacyjnej przysługuje w terminie 7 dni odwołanie do Rektora.
- Decyzja Rektora jest ostateczna.
- Pobyt nauczyciela akademickiego w uczelni partnerskiej musi być rozpoczęty i zakończony do 19 września 2016r.
- Wyjazdy muszą trwać minimum 2 dni, z wyłączeniem czasu podróży. W tym okresie należy przeprowadzić przynajmniej 8 godzin zajęć dydaktycznych.
- Z nauczycielem akademickim zakwalifikowanym na wyjazd w programie Erasmus+ zostanie sporządzona indywidualna pisemna umowa.
- Przekazanie stypendium nauczycielowi akademickiemu może nastąpić tylko pod warunkiem zaakceptowania przez nauczyciela wszystkich warunków umowy.
- Stypendium zostanie wypłacone w sposób uzgodniony między stronami.
Jest ono przeznaczone na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z wyjazdem oraz pobytem w uczelni partnerskiej. Stypendium nie musi pokrywać pełnych kosztów podróży i pobytu. - Wyjeżdżający nauczyciel we własnym zakresie ubezpiecza się na czas podróży i pobytu w uczelni partnerskiej.
- Po powrocie nauczyciel zobowiązany jest w terminie ustalonym w indywidualnej umowie przekazać Uczelnianemu Koordynatorowi ds. Programu Erasmus+
- pisemne zaświadczenie o okresie pobytu wystawione przez uczelnię partnerską z informacją o liczbie godzin przeprowadzonych zajęć dydaktycznych.
Zaświadczenie to powinno być sporządzone na papierze firmowym uczelni przyjmującej. - wypełnić ankietę beneficjenta w systemie „on-line”
- przedstawić ewentualnie inne dokumenty wymagane w ramach Programu Erasmus+ niezbędne do rozliczenia wyjazdu i określone w umowie zawartej między stronami.
- pisemne zaświadczenie o okresie pobytu wystawione przez uczelnię partnerską z informacją o liczbie godzin przeprowadzonych zajęć dydaktycznych.